Nowe zajęcia – „Skarby Franciszka Kotuli: Wzornik”

Na dobre rozpoczęcie wakacji zapraszamy 23 czerwca o godz. 14 na nowe w naszej ofercie zajęcia z serii „Skarby Franciszka Kotuli” tym razem zatytułowane „Wzornik”.

W świecie „Skarbów Franciszka Kotuli” nie brakuje strojów ludowych i dawnego wzornictwa, a to gratka nie tylko dla etnografów ale i dla młodych projektantów! Podróżując po zakamarkach kolekcji rzeszowskiego Muzeum Etnograficznego wraz z prowadzącymi warsztaty dzieci dowiedzą się, co to jest etnodizajn i czym się różni motyw od wzoru. Nauczą się rozpoznawać i nazywać podstawowe kody kolorystyczne oraz motywy wzornicze regionu, a także poznają ich źródła. Następnie niczym prawdziwi etnografowie, wyruszą w teren – czyli odwiedzą wystawę „Na co dzień i od Święta”. Za pomocą telefonów komórkowych (zdjęcia i filmy) wykonają własną dokumentację wylosowanych strojów i wzorów, a następnie opracują wyniki swojego spaceru muzealnego na specjalnych, ilustrowanych planszach.

Autorką scenariusza warsztatów oraz muzealnego zeszytu kreatywnego pt.  „Skarby Franciszka Kotuli” jest Monika Michaluk. Projekt powstał w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Skip to content