Finał XIII Wojewódzkiego Konkursu Koronczarskiego „Piękno zamknięte w koronce”

W czwartek 06. 06. o godzinie 16:00 zapraszamy na Finał, rozdanie nagród oraz otwarcie wystawy w XIII Wojewódzkim Konkursie Koronczarskim „Piękno zamknięte w koronce” Krasne 2024.
Konkurs zorganizowany  był we współpracy z Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie, Pod patronatem Starosty Powiatu Rzeszowskiego oraz Wójta Gminy Krasne.
W ósmej edycji konkursu jury oceniło 115 prac, twórców z terenu województwa podkarpackiego, z 38 miejscowości, zgłoszonych indywidualnie lub reprezentujących instytucje kultury. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: koronkowa szydełkowa, koronka wykonana w innej technice niż szydełkowa oraz praca z wykorzystaniem haftu rzeszowskiego i obejmował twórców w wieku od 15 roku życia.
Oceny prac konkursowych dokonała Komisja Konkursowa w składzie:
• Anna Sawicka– instruktor koronkarstwa Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej,
• Judyta Sos – kustosz Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie,
• Justyna Błońska – artysta plastyk,
• Ireneusz Śpiewla – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem,
• Lidia Hajduk – sekretarz konkursu.
Wystawę można zwiedzać w Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie do dnia