Ferie w Muzeum

W trakcie ferii grupy zorganizowane zapraszamy na zajęcia „Tajemnice malowanego pieca” z cyklu „Skarby Franciszka Kotuli”:

Zapraszamy do świata niezwykłej kolekcji rzeszowskiego Muzeum Etnograficznego! Będziemy odkrywać muzealne zakamarki podróżując po kartach naszego nowego, kreatywnego zeszytu zabaw pt. „Skarby Franciszka Kotuli”. Wspólnie zajrzymy do tajemniczych skrzyń, skrytek, a nawet do wnętrza bardzo starego, malowanego pieca! Odkryjemy wartości i znaczenia przeróżnych przedmiotów użytkowych, a na koniec – niczym prawdziwy rzemieślnicy ludowi – wymalujemy swoją historyjkę na glinianych kaflach.

Wiek uczestników: 7-12 lat
Czas trwania: 90 minut
Koszt: 25 zł od osoby

Autorką scenariusza warsztatów oraz muzealnego zeszytu kreatywnego pt.  „Skarby Franciszka Kotuli” jest Monika Michaluk. Projekt powstał w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zajęcia rezerwujemy z tygodniowym wyprzedzeniem pod numerem tel. (17) 862 02 17.