Jan Robak- staromiejski Oskar Kolberg.

Wystawa zorganizowana z okazji 125 rocznicy urodzin Jana Robaka ze Staromieścia.

Wystawa poświęcona działalności Jana Robaka powstała we współpracy partnerskiej Muzeum Okręgowego w Rzeszowie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Staromieścia. Do realizacji wystawy wykorzystane zostały archiwalia i pamiątki po Janie Robaku znajdujące się w zbiorach Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie – Oddział Muzeum Okręgowego w Rzeszowie.

Wystawa ma charakter mobilny (planszowy). Wykonano 14 plansz, których treść merytoryczną uzupełniło 5 gablot zawierających pamiątki osobiste i muzykalia ze zbiorów Muzeum i Stowarzyszenia Przyjaciół Staromieścia. Wernisaż wystawy odbył się w dniu 14 listopada, godz. 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Wystawa  w tym kształcie prezentowana była w okresie od 14 do 30 grudnia 2023 r. w Sali wystawienniczej WDK. Obecnie plansze wystawiennicze  zaprezentowane na terenie ogrodu wokół pałacu Lubomirskich przy ul. Dekerta.

Wystawie towarzyszył folder promocyjny zawierający 20 stron tekstu i fotografii.

Organizator wydarzenia: Stowarzyszenie Przyjaciół Staromieścia
Opracowanie merytoryczne: Emilia Jakubiec-Lis
Partner: Muzeum Etnograficzne w Rzeszowie, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie
Zadanie dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.