Nowe wydawnictwo już w sprzedaży!

Z radością informujemy, że w naszym sklepiku pojawiło się nowy (długo oczekiwany) wzorniki haftu opracowany przez Bartłomieja Jankiewicza.

Publikacja jest kontynuacją serii opracowanej dzięki współpracy Muzeum i twórcy ludowego Bartłomieja Jankiewicza. Piąte z kolei, a drugie poświęcone haftom lasowiackim wydawnictwo, opracowane na podstawie eksponatów muzealnych i archiwaliów, dotyczy wzornictwa dawnych mieszkańców Puszczy Sandomierskiej z okolic Leżajska. Znajduje się w nim wstęp przedstawiający ściegi używane w haftach lasowiackich, opis elementów strojów, na których pojawiały się hafty oraz rodzaje ornamentów z mikroregionu leżajskiego. We wzorniku znajdują się również zdjęcia eksponatów ze zbiorów Muzeum oraz karty z motywami zdobniczymi służącymi do przeniesienia na tkaninę.

Wzornik dostępny we wszystkich oddziałach Muzeum  Okręgowego w Rzeszowie oraz w sprzedaży elektronicznej:

Wzornik lasowiacki. Haft z okolic Leżajska (muzeum.rzeszow.pl)