Nowa publikacja „Lasowiacy. Znaki przeszłości – narracje i konteksty. Wydawnictwo pokonferencyjne”.

Zapraszamy do zapoznania się z nową pozycją dotyczącą kultury ludowej Lasowiaków. Wydawnictwo jest pokłosiem konferencji z 2022 roku, o tym samym tytule i zawiera 18 niezwykle ciekawych artykułów dotyczących dziedzictwa materialnego i niematerialnego, historii, kultury, a także aktualnego stanu badań oraz perspektyw wykorzystania dziedzictwa grupy etnograficznej Lasowiaków.

zespół redakcyjny:
prof. dr hab. Kazimierz Ożóg
dr hab. prof. UMCS Mariola Tymochowicz
Elżbieta Dudek-Młynarska
Inga Kunysz
Łukasz Ożóg
recenzenci: dr hab. prof. UR Ewa Oronowicz-Kida, dr Katarzyna Kraczoń
wydawnictwo: Muzeum Okręgowe w Rzeszowie
data wydania: 2023
oprawa: miękka
liczba stron: 248
więcej informacji: https://esklep.muzeum.rzeszow.pl/wydawnictwa-rozne/212-lasowiacy-znaki-przeszlosci-narracje-i-konteksty-wydawnictwo-pokonferencyjne-.html?fbclid=IwAR1aT8KjB5oOVEiHuXt-VbKVX8mvWZUsAWjBt7OzsZebU-hSbCI31Yjw7H4