Jak powstają książki?

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak powstają książki? Oczywiście niezbędny jest pomysł na treść. Czasem aby napisać jakąś opowieść trzeba długo zbierać informacje. Tak było z zeszytem kreatywnym „Skarby Franciszka Kotuli” opracowanym przez Monikę Michaluk, który jest przewodnikiem po zbiorach naszego muzeum skierowanym dla dzieci. Czy uwierzysz, że wszystkie ilustracje zawarte w książeczce, powstały ręcznie? Oryginały, naszkicowane i pomalowane farbami oglądać można w naszym muzeum do końca października. Serdecznie zapraszamy!
„Skarby Franciszka Kotuli”
Autorka, ilustratorka: Monika Michaluk
Mecenat: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Partner: Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie
Konsultacje merytoryczne: Judyta Sos
Wydawca: Muzeum Okręgowe w Rzeszowie
Patronaty honorowe: Narodowy Instytut Dziedzictwa, Narodowe Centrum Kultury
Dochód ze sprzedaży muzealnego zeszytu kreatywnego pt. „Skarby Franciszka Kotuli” zostanie w całości przekazany na działania związane z ochroną, konserwacją i pozyskiwaniem obiektów z kolekcji Muzeum Etnograficznego im. F. Kotuli w Rzeszowie.
Więcej o autorce i ilustratorce zeszytu kreatywnego na profilu autorskim: