Finał VI Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Rękodzielniczej “Piękno zamknięte w koronce”

W czwartek 02.06.2022 o godz. 16.00 w naszym Muzeum odbyło się uroczyste rozdanie nagród  VI. Wojewódzkiego Konkursu Twórczości Rękodzielniczej “PIĘKNO ZAMKNIĘTE  W KORONCE” organizowanego przez GOKIB w Krasnem.  Nagrodzone prace oglądać można do niedzieli (16.06), zapraszamy!

Po wnikliwej obserwacji, ocenie i dyskusji komisja postanowiła nagrodzić  i wyróżnić prace następujących uczestników:

Kategoria koronka szydełkowa:

Wyróżnienie – Irena Kloczkowska (Jodłowa), Anna Hypiak (Oleszyce), Maria Goral (Oleszyce), Maria Słysz (Tryńcza), Bożena Niedźwiedź (Ropczyce)

Nagroda III –Marta Malicka (Krasne), Żaneta Proszowska (Jodłowa), Józefa Dobosz (Borchów)

Nagroda II – Iwona Poproch (Dębica), Beata Czach (Rzeszów), Kinga Hajduk (Strażów),

Nagroda I – Danuta Kata (Tryńcza), Magdalena Gomółka (Palikówka)

GRAND PRIX – Małgorzata Wójcik (Nowa Sarzyna)

Kategoria koronka w technice innej niż szydełkowa:

Wyróżnienie – Halina Parys (Jawornik)

Nagroda III – Beata Babiarz (Handzlówka)

Nagroda II – Irena Fornal (Mielec)

Nagroda I – Iwona Poproch (Dębica)

Nagroda Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki w Krasnem

Zofia Dziedzic (Trzciana)

Nagroda Fabryki Nici ARIADNA S.A.

Anna Bąk  (Jasienica Rosielna)

Ponadto Jury postanowiło nagrodzić pracę w kategorii dziecięcej:

Aleksandra Baran (Jodłowa)

Wśród laureatów Konkursu “Piękno zamknięte w koronce” Krasne 2022 jest również Pani Michalina Bober (Blizne).
Jej praca uzyskała Nagrodę Pracowni Rękodzieła Artystycznego GOKiB Krasne, za innowacyjne i inspirujące wykorzystanie technik rękodzielniczych do tworzenia nowatorskich prac.
Gratulujemy!