Ogólnopolski przegląd grup kolędniczych w Bydgoszczy

Szanowni Państwo,

w trosce o podtrzymanie ciągłości tradycji teatrów obrzędowych, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy proponuje nowe wydarzenie, jakim jest I Ogólnopolski Przegląd Grup Kolędniczych „Gwiazdo Betlejemska, prowadź”. Przegląd odbędzie się 15 stycznia 2022 w Bydgoszczy.

Przegląd skierowany jest do grup muzyczno-teatralnych, szczególnie zajmujących się teatrem obrzędowym, które swój potencjał chciałyby zaprezentować w formie widowisk kolędniczych.

Zadaniem zakwalifikowanych do przeglądu grup będzie przedstawienie widowiska tradycyjnego lub tradycyjnego z elementami współczesnymi, związanego z obrzędem ludowym kolędowania, z uwzględnieniem charakterystycznych postaci, maszkar i wątków regionalnych.

Laureatom prezentującym szczególny poziom artystyczny i merytoryczny Jury przyzna nagrody finansowe.

Poniżej do pobrania regulamin i karta zgłoszenia. Na zgłoszenia czekamy do 31 grudnia 2021.

Plakat Ogólnopolskiego przeglądu grup kolędniczych w Bydgoszczy Karta zgłoszenia gwiazdo

Regulamin gwiazdo