Powstał mural poświęcony Franciszkowi Kotuli

Na elewacji budynku mieszkalnego przy ul. Krośnieńskiej 17 na osiedlu im. Franciszka Kotuli w Rzeszowie powstał mural poświęcony patronowi naszego Muzeum. Wielkoformatowa kompozycja przedstawia Franciszka Kotulę wśród motywów ornamentalnych inspirowanych haftem niebiesko-czerwonym (zwanym rzeszowskim). Projekt i malowidło wykonali artyści należący do grupy Live Media Crew. Mural powstał w ramach pilotażowej edycji projektu Województwa Podkarpackiego pn. „Przestrzeń Dziedzictwa”. Impulsem do powstania muralu jest 120. rocznica urodzin Franciszka Kotuli (1900-1983) przypadająca na 2020 rok.

Partnerzy przedsięwzięcia – samorząd województwa, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Projektant” , a także Rada Osiedla im. Franciszka Kotuli i Rzeszowski Dom Kultury przygotowali wydarzenia towarzyszące, których celem jest przede wszystkim popularyzacja patrona osiedla wśród lokalnej społeczności. Wśród wydarzeń zaplanowano turniej piłkarski, spotkanie tematyczne w osiedlowym domu kultury, wystawę fotografii, a także konkurs plastyczny. Oficjalne odsłonięcie muralu nastąpiło 25 września 2020 r. o godzinie 13.00 przy ul. Krośnieńskiej 17.

Więcej informacji na temat projektu: „Przestrzeń Dziedzictwa” znajduje się na stronie Samorządu Województwa Podkarpackiego.