EDD – Wyróżnienie dla Muzeum

19 listopada 2019 roku w Warszawie odbyła się gala wieńcząca 27. edycję Europejskich Dni Dziedzictwa „POLSKI SPLOT”. Podczas wydarzenia rozdane zostały wyróżnienia dla zaangażowanych w promowanie dziedzictwa kulturowego Polski w ramach EDD.

Uhonorowani zostali organizatorzy najciekawszych wydarzeń odbywających się w ramach 27. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Z każdego województwa zostało wyróżnionych pięciu popularyzatorów dziedzictwa kulturowego w Polsce. Wśród instytucji z województwa podkarpackiego znalazło się Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli.

Ideą towarzyszącą Europejskim Dniom Dziedzictwa jest przybliżanie społeczeństwu wspólnego dziedzictwa kulturowego. Każdego roku EDD posiadają inną myśl przewodnią – motywem tegorocznej edycji był „POLSKI SPLOT”. Hasło to nawiązuje do wspólnego wysiłku Polaków związanego z połączeniem kraju z trzech części funkcjonujących wcześniej w ramach oddzielnych organizmów państwowych zaborców.

W naszym Muzeum tegoroczne obchody EDD odbywały się w ramach wydarzenia „Etnosploty. Od źródeł do inspiracji”, które miały miejsce w dniach 8 i 15 września. Wszystkim naszym Miłym Gościom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo.

 

Skip to content