ZOFIA RYDET Zapis socjologiczny. Anno 1978-1990

26 września o godz. 18:30 zapraszamy na wernisaż nowej wystawy czasowej pt.
„ZOFIA RYDET Zapis socjologiczny. Anno 1978-1990”
Ekspozycja obejmuje czterdzieści wybranych prac Autorki – wchodzących w skład całego cyklu, w części z terenu dawnego województwa rzeszowskiego.
Wystawie towarzyszyć będzie spotkanie z Marią Sokół-Augustyńską oraz Zofią Augustyńską – Martyniak – z Fundacji im. Zofii Rydet – o kulisach realizacji “Zapisu Socjologicznego”, jego genezie oraz życiu i twórczości Zofii Rydet.
Partnerem wystawy jest Fundacja im. Zofii Rydet.

Wystawa jest prezentowana w ramach nowego wydarzenia na kulturalnej mapie Rzeszowa Patrz!Szeroko – Rzeszowski Weekend Fotografii – obejmujące szerokie spektrum tematów na pograniczu fotografii i pokrewnych sztuk wizualnych. Pięciodniowa formuła inauguracyjnej edycji projektu przewiduje m.in. wystawy fotografii oraz spotkania autorskie, warsztaty fotograficzne i przegląd portfolio prowadzone przez zaproszonych Gości, jak również otwartą strefę warsztatową i ekspozycyjną dla Partnerów – dostawców sprzętu i technologii będących nieodłącznym elementem warsztatu współczesnego fotografa. Wszystkie wydarzenia odbędą się w dniach 25-29 września b.r., w przestrzeni Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie, Muzeum Etnograficzne W Rzeszowie oraz Galeria Nierzeczywista RSF – wszystko w ścisłym centrum miasta.

wernisaż: 26 września 2019 roku, czwartek, godz. 18.30
czas trwania wystawy: 26.09–20.10.2019
Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie, Rynek 6

Skip to content