Wernisaż wystawy „Etnoilustracje” -15.09.2019 niedziela godz. 14:00

Muzeum Etnograficzne im. Franciszka Kotuli w Rzeszowie zaprasza na wystawę pt. Etnoilustracje, prezentującą barwne narracje wizualne autorstwa Moniki Michaluk i Michała Stachowiaka. Prace utrzymane są w estetyce etnodizajnu i odwołują się w bezpośredni sposób do źródeł etnograficznych, obiektów, a także opowieści konkretnych osób.

Podczas wystawy zostaną odsłonięte również Etnoilustracje podkarpackie – motywy, które właśnie dołączyły do cyklu. Nowe sceny zostały wypracowane wspólnie z badaczami muzeum, a opierają się na kanwie wywiadów z najstarszymi mieszkańcami ziemi rzeszowskiej. Oprócz Etnoilustracji zaprezentujemy także najnowsze obiekty etnograficzne, pozyskane przez muzeum w ramach projektu pt. „Tradycje wielkanocne Podkarpacia. Badania terenowe” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Województwa Podkarpackiego.