Wernisaż wystawy „Słońcesław z Żołyni. Franciszek Frączek”

Już w najbliższy czwartek (16 maja) o godzinie 17:00, w Muzeum Etnograficznym im. Franciszka Kotuli w Rzeszowie (ul. Rynek 6), odbędzie się wernisaż wystawy „Słońcesław z Żołyni. Franciszek Frączek”.

Gościem specjalnym wernisażu będzie Pan Jacek Kawałek – rzeszowski historyk sztuki, który wprowadzi zwiedzających w twórczość Franciszka Frączka.

„Biorąc pod uwagę wieloletnią współpracę Franciszka Frączka z docentem Kotulą na polu etnograficznym miejsce wystawy nie jest przypadkowe. Ekspozycja obejmuje całokształt twórczości artysty począwszy od rysunków z lat 30-tych XX wieku, związanych z przynależnością artysty do grupy artystycznej o nazwie Szczep Rogate Serce, kończywszy na późnych pracach z lat 90-tych. Prace przedstawione na wystawie pochodzą zarówno ze zbiorów prywatnych jak i państwowych. Poza rysunkiem i malarstwem przedstawiona zostanie również poboczna działalność Franciszka Frączka związana z teatrem i sztuką ceramiki, a także archiwalia (listy, dokumenty, zdjęcia) mające na celu przybliżenie zwiedzającym osobę i twórczość artysty. Wystawie towarzyszyć będzie  projekcja widowiska pt: Słońcesław z Żołyni w reżyserii Andrzeja Piecucha, inspirowanego życiem i twórczością Franciszka Frączka.” (Błażej Burkacki)

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Skip to content