„Muzealne Eksponaty nie tylko dla Mamy i Taty” już w naszym muzeum!

W najbliższą niedzielę, 5 sierpnia, zapraszamy Was na pełne interesujących ciekawostek rodzinne odkrywanie naszego Muzeum. Pomocą będzie Wam służył mini przewodnik, który powstał dzięki współpracy z Fundacją „Trasa Dla Bobasa” (www.trasadlabobasa.pl).

Na 20 stronach książeczki znajdą się zagadki i zadania, związane z naszymi muzealnymi eksponatami, które pomogą Wam w łatwiejszym ich poznaniu.

Jesteście ich ciekawi? Zapraszamy!

„Rodzinny przewodnik po Muzeum Okręgowym w Rzeszowie” zabierze Was w wędrówkę po wszystkich naszych obiektach. Dzięki niemu poznacie nasze Muzeum (Rynek 6), gdzie przyjrzycie się m.in. barwnym i kolorowym strojom ludowym.

Koniecznie odwiedźcie również Muzeum Okręgowe, czyli poklasztorny budynek przy ul. 3 Maja, w którym zgłębicie jego historię i przyjrzycie się bliżej prezentowanym tam wystawom (malarstwo, Galeria Rzemiosła Artystycznego, wystawa historyczna i archeologiczna).

Nie możecie również przeoczyć Muzeum Historii Miasta Rzeszowa (Rynek 12, wejście od ul. Baldachówka), w którym czeka na Was opowieść o sześciu wiekach naszego miasta.

Wszystkie nasze oddziały będą do waszej dyspozycji w godzinach od 14:00 do 19:00.

Przewodnik dystrybuowany będzie bezpłatnie – przekażemy go każdemu dziecku, które zdecyduje się wraz z rodzicami, dziadkami, ciociami czy wujkami, odkryć nasze muzealne tajemnice 🙂

Skip to content