Zajęcia tematyczne „Na co dzień i od święta”

Czy „strój” to to samo co „ubiór”? Czym jest obręcz, magierka czy krajka? Skąd pochodził materiał na ubranie? I czy na pierwszy rzut oka można było dawniej rozpoznać i odróżnić pannę od mężatki albo odgadnąć z jakiej miejscowości pochodzi? Tego wszystkiego dowiedzieć można się na zajęciach tematycznych „Na co dzień i od święta”.

 Atrakcyjna forma questingu po wystawie stałej w przystępny i ciekawy sposób przybliży uczestnikom w każdym wieku różnorodność strojów Rzeszowiaków, Lasowiaków i Pogórzan. Do odkrycia wiele ciekawostek: co wpływało na wygląd i zmienność stroju, barwne hafty i misterne koronki, gadżety mody damskiej i męskiej, prototypy sprzętów bez których dziś nie umielibyśmy żyć i wiele innych…

Zajęcia można poszerzyć o warsztaty etnodesignu. 

Zapraszamy serdecznie!

Zapisy grup zorganizowanych przyjmujemy z min. 3-dniowym wyprzedzeniem

Szczegóły pod nr tel.: (17) 8620217

 

Wystawę dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Wspieranie działań muzealnych: Modernizacja wystawy stałej „Na co dzień i od święta” w Muzeum Etnograficznym im. Franciszka Kotuli, oddział Muzeum Okręgowego w Rzeszowie oraz ze środków finansowych Województwa Podkarpackiego.

Skip to content