Etnoinspiracje

„Etnoinspiracje” to cykl spotkań, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych już od marca br.

Cykl otworzy spotkanie z Moniką Beszterdą -artystką, która tworzy za pomocą techniki tkackiej, a źródła inspiracji czerpie ze świata przyrody, ducha i własnych doświadczeń.W swoich pracach stara się łączyć tradycję, współczesne spojrzenie i własny sposób ekspresji.

Od 20 lat projektuje i własnoręcznie wykonuje wszystkie prace. Znakomicie opanowana sztuka tkacka znalazła wyraz w różnorodności. Są to nie tylko gobelinowe portrety kobiet wg. malarzy m. in. Tade Styka czy Kees van Dongen, ale też n.p. ekspresyjny anioł wg. XV-wiecznego malowidła.

Aktualnie artystka projektuje i wykonuje na zabytkowym krośnie tkaniny oparte głównie na surowcach naturalnych, jak len. Są to tkaniny naścienne, serwety i poduszki. Posługuje się unikatową techniką broszowania, gdzie wytkany wzór przypomina haft.

Motywem są najczęściej kwiaty, zioła i zwierzęta, źródłem natchnienia artystki jest natura. Można by rzec etno i eko wykonanie. Wszystkie prace łączy malarski sposób widzenia świata, piękno i charakter we wzornictwie i kolorystyce.

W najbliższym czasie będziemy mieć przyjemność zaproszenia Państwa do Muzeum na krótki pokaz „ETNOINSPIRACJE”, gdzie Monika Beszterda opowie o swoich źródłach inspiracji.

Szczegóły wkrótce na naszej stronie internetowej oraz na FB.

Skip to content