Finisaż wystawy „PUSZTA- węgierski bezkres”

Serdecznie zapraszamy na finisaż wystawy „PUSZTA- węgierski bezkres”, który odbędzie się 8 września 2017 roku (piątek), o godzinie 11:00 w Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie (Rynek 6).

Puszta to piękno i bogactwo tradycyjnej, kultywowanej przez wieki, kultury pasterskiej, którą tworzyli opiekunowie hodowanych na tym wielkim obszarze stad bydła szarego oraz owiec, świń i koni. Kraina ta w świadomości Węgrów jest nie tylko miejscem wybranym przez pierwotnych Madziarów na ojczyznę, ale także stanowi odzwierciedlenie ich charakterystycznych cech narodowych. Puszta zawsze była i jest istotnym elementem kultury węgierskiej – inspirowała poetów i pisarzy, a także malarzy i filmowców. Prezentowane na wystawie zdjęcia i eksponaty przybliżają tę fascynującą krainę.