XII Europejska Noc Muzeów w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów, która obędzie sie 20 maja, w godz. 19:00- 1:00 na wszystkich, którzy odwiedzą nasze Muzeum czeka noc pełna atrakcji.

W programie:

Godz. 20.00 – „Pieśń z Haczowa. Haczów w pieśni”.
W programie sylwetki śpiewaków i pieśni tradycyjne z Haczowa w opowieściach Bartosza Gałązki – podkarpackiego Kolberga.
Prezentacja materiałów zarejestrowanych podczas badań terenowych na tym terenie.
Haczowskie pieśni w interpretacji muzyków Zespołu Muzyki Dawnej i Tradycyjnej Vox Angeli.
Słuchaczy zapraszamy do wspólnego śpiewania przy wtórze liry korbowej.

Godz. 21.30 – „Na citoli i na lirze, czyli rzecz o dawnych instrumentach”, czyli 3 x „P”
Prezentacja rekonstrukcji średniowiecznych instrumentów z Pracowni Leszka Pelca „Caelo et serra”
Prezentacja lir korbowych z Pracowni Lucjana Kościółka i spotkanie z samym lutnikiem.
Prezentacja instrumentów tradycyjnych  ze zbiorów naszego Muzeum.
Instrumentarium zaprezentuje Wędrowny Uniwersytet Korbowy.
Słuchaczy zapraszamy do spróbowania swoich sił w grze na dawnych instrumentach.

Ponadto, zwiedzającym udostępnione zostaną ekspozycje:  „Zgadnij, co to?”, „Wota i wizerunki maryjne” oraz „Z Pamiętników włościanina- Jana Słomki”.

Każdy kto odwiedzi nas podczas tegorocznej Nocy Muzeów będzie mógł wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.

Serdecznie zapraszamy!