Wernisaż wystawy „Polskie przysłowia ludowe”

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie się 16 grudnia 2016 roku o godzinie 17.00.

Wystawa „Polskie przysłowia ludowe” składa się z 17 grafik wykonanych za pomocą  techniki druku wypukłego, ilustrujacych 40 archaicznych przysłów, często nie istniejących już w codziennym użytku.

Autorką grafik prezentowanych na wystawie jest Sylwia Zawiślak, która ukończyła studia magisterskie na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku grafika. Pracę dyplomową zrealizowała w pracowniach druku wypukłego prof. K. Skórczewskiego oraz w pracowni projektowej prof. W. Grzegorczyka. Laureatka pierwszej nagrody na IX Przeglądzie Ekslibrisu Linorytniczego i Drzeworytniczego im. Pawła Stellera w Katowicach. W swoich poszukiwaniach artystycznych skupia się na dawnych obyczajach i wierzeniach terenu, w którym zamieszkuje, stara się wyłowić na światło dziennie zapomniane lecz nie tak odległe zwyczaje i opowieści, nawiązując do ksylograficznej tradycji. Jej prace brały udział w wystawach w Japonii, Rumuni, Rosji, na Ukrainie, we Włoszech. Jest autorką książki „Demony i klechdy ludowe”.