Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panią Lidią Czyż pt. „Co za płotem to nie badyl”.
Wydarzenie związane będzie tematycznie z prezentowaną obecnie wystawą czasową „Na psa urok” dotyczącą tradycyjnej medycyny ludowej Lasowiaków, Rzeszowiaków i Pogórzan.
7 kwietnia 2024, godzina 14.00
Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie, ul. Rynek 6
Wstęp wolny !
Lidia Maria Czyż – doktor nauk o zdrowiu, magister farmacji – historyk zawodu farmacji, autorka wielu publikacji w periodykach farmaceutycznych i opracowań zwartych dotyczących historii aptek na Podkarpaciu. Kolekcjonerka zabytków aptekarskich, współautorka scenariuszy wystaw dotyczących pracy aptek w przekroju dziejowym.
Pani dr Lidia Czyż jest także współautorką wydanej w 2022 przez Muzeum Okręgowe w Rzeszowie publikacji pt. „Zielarstwo na terenie Podkarpacia według prac Franciszka Kotuli”.
Wydarzenie towarzyszące wystawie „Na psa urok!”
Sfinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego