Wernisaż wystawy „Powrót do raju. Spotkanie”

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy „Powrót do raju. Spotkanie”, który odbędzie się w najbliższy piątek 14 kwietnia o godz. 17:00.

Wystawa „Powrót do raju. Spotkanie” prezentuje prace plastyczne czterech artystów: Andrzeja Niedoby, Marka Pokrywki, Stanisława Tabisza i Wojciecha Trzyny. Są to artyści zbliżeni wiekiem i artystyczną formacją (latami nauki w Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu, studiami na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych i w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie), związani latami bliskiej znajomości, niekiedy serdecznej i długiej przyjaźni. Kiedy rodziła się koncepcja wystawy, żył jeszcze nieodżałowany Stanisław Tabisz – rektor krakowskiej ASP, znakomity malarz, rysownik i grafik, artysta Piwnicy Pod Baranami, barwna postać krakowskiej Bohemy, którego w listopadzie 2021 roku zabrał covid. Jego pamięci koledzy dedykują wystawę.