ŚWIĄTECZNE WARSZTATY RODZINNE

Serdecznie zapraszamy 18 grudnia 2022 r. (niedziela) o godzinie 14:00 na Świąteczne Warsztaty Rodzinne. 

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to idealna okazje do wspólnego, rodzinnego spędzania wolnego czasu. Wyjątkowa atmosfera grudniowych dni sprzyjać będzie opowieściom o tradycjach i zwyczajach tego okresu, a warsztaty przez nas przygotowane stanowić będą doskonałą okazję do przeniesienia się w magiczny czas świąt naszych pradziadków.

Podczas pierwszej części spotkania opowiemy o tym czym był pośnik, dlaczego wilka zapraszano do wigilijnego stołu, kto kolędował z turoniem, czym były podłaźniczki i jak je przystrajano. Następnie podczas części warsztatowej każdy uczestnik będzie mógł wykonać tradycyjne ozdoby świąteczne takie jak np. popularne w kulturze ludowej „światy” z opłatków.

Zajęcia są przeznaczone zarówno dla osób indywidualnych, jak i rodzin z dziećmi, dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Muzeum w tym szczególnym czasie.

Koszt zajęć: 20 zł za osobę

Bilet rodzinny (1+1): 30 zł, każde kolejne dziecko: 15 zł

Ilość miejsc ograniczona. 
Zapisy z pod nr tel. (17) 8620217

Plakat z informacjami na temat warsztatyów, 18 grudnia 2022 o godz. 14:00. Grafika przedstawiająca aniołka z papieru oraz "światy" ozdoby wykonane z opłatka.

Skip to content