Wystawa „MAROKO, SZKICE PODRÓŻNE”

Serdecznie zapraszamy na wystawę rysunków i akwarel Alicji Nikiel „Maroko, szkice podróżne”.

Termin wystawy: od 7 lipca do 15 września 2022 r.

Wernisaż w dniu 7 lipca o godz. 17:00

Tak o wystawie mówi sama autorka:

„Maroko uwodzi od pierwszego wejrzenia, olśniewa światłem, intensywnością koloru, rytmami form. Impuls, by udokumentować własne impresje tego, kuszącego swą innością kraju był ogromny; choćby po to tylko, by oglądając po powrocie zapiski i szkicowniki wiedzieć na pewno, że podróż nie była mirażem; by urealnić go dla siebie w jedyny sposób, w jaki się potrafi – rysując i malując, jakby tylko wtedy można było odkryć tajemnicę jego piękna. Moje prace są bardzo subiektywnym obrazem Maroka, brak tu pocztówkowych ujęć. Większość prac to próba wejrzenia w niewielki fragment rzeczywistości, na którym skupiłam swoją uwagę; część prac pozostaje niedokończona, tak by ich kontynuacja dobiegała już w sferze życia marokańskiego świata. Pozostaje jedynie zanurzyć się w nurt tego życia…”

ALICJA NIKIEL – plastyczka, ilustratorka, graficzka; od 2012 jest członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Jej dotychczasowy dorobek twórczy obejmuje prace rysunkowe i graficzne, pastel, malarstwo akwarelowe, akrylowe i olejne, ilustrację oraz fotografię.
Od ponad trzydziestu lat inspiracją dla jej twórczości są podróże, podczas których powstają cykle szkiców i akwarel będących impresjami odwiedzanych miejsc, poznawanych kultur i ludzi. Od niedawna coraz częściej swą uwagę zwraca ku graficznej i malarskiej interpretacji natury oraz form organicznych. Swoją twórczość prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce oraz w Izraelu, Grecji, Belgii, Holandii, Anglii i USA; jej prace wzbogacają również zbiory muzealne i prywatne w kraju i za granicą.

 

 

Skip to content