Muzeum nieczynne w dniach 1 i 3 maja.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 i 3 maja Muzeum Etnograficzne będzie nieczynne dla zwiedzających.

3 maja serdecznie zapraszamy do Muzeum Okręgowego, które bierze udział w Święcie Paniagi.

Będzie można zwiedzić ekspozycje muzealne, a także wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących:

• „American dream – varia” – prezentacja zabytków związanych z Ameryką z zakresu rzemiosła artystycznego, grafiki oraz militariów.
  • Cykliczny pokaz archiwalnych materiałów filmowych zatytułowany „Amerykański luksus modowy”. Pokaz o każdej pełnej godzinie w muzealnym refektarzu.
  • Konkurs „Amerykański luksus modowy” związany z ekspozycją „Modowy luksus”. Konkurs trwał będzie w godzinach pracy muzeum, tj. od godz. 10.00 do 16.00. Wylosowane osoby nagrodzone zostaną katalogiem „Modowy luksus” ukazującym eksponaty prezentowane obecnie na najnowszej wystawie czasowej.
  • Warsztaty   ceramiczne   „Nie   święci   garnki   lepią”,   godz.   10.15   i   13.00.   Bilet   wstępu   na warsztaty: 20 zł lub 30 zł bilet rodzinny (1+1).
  • „Książka   za   złotówkę”   –   kiermasz   wydawnictw   muzealnych   oraz   książek   wycofanych z Biblioteki Naukowej Muzeum. Dziedziniec muzealny, wstęp wolny.
  • „Literatura na Paniadze” godzina 12:30 – spotkania literackie na wirydarzu prowadzone przez pomysłodawcę „Święta Paniagi” Jerzego Fąfarę, z udziałem m.in.:  Krystyny Lenkowskiej, Waldemara Lenkowskiego, Michała Drozda, Beaty Kuman, Katarzyny Bolec, Edwarda Bolca, Jacka Napiórkowskiego oraz pracowników Uniwersytetu Rzeszowskiego, wstęp wolny.

Godziny otwarcia: 10.00 – 16.00
Obowiązują bilety wstępu: 10 zł i 8 zł bilet ulgowy