Związek Euroregion „Tatry” we współpracy ze Združeniem Euroregion „Tatry” zaprasza do udziału w Triennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora.

Triennale obejmuje konkurs twórczości artystów amatorów z kręgu sztuki naiwnej i  art brut, wystawę pokonkursową, wystawę laureta w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu oraz wydanie katalogów wystaw.

Triennale ma na celu prezentację szerokiej publiczności amatorskiej twórczości z kręgu malarstwa i rzeźby naiwnej i art brut, która pozostaje poza uznanymi kierunkami sztuki, odkrywanie oraz popularyzację nowych i oryginalnych indywidualności twórczych z pogranicza polsko-słowackiego, reprezentujących nurt sztuki naiwnej i art brut, a także propagowanie twórczości patrona triennale, wybitnego nowotarskiego rzeźbiarza Edwarda Sutora.

Szczegóły na stronie:

Triennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora – Euroregion TATRY (euroregion-tatry.eu)