„Pociąg do kultury”

Województwo Podkarpackie zachęcając podróżujących pociągiem relacji Rzeszów Główny – Medzilaborce – Rzeszów Główny, o handlowej nazwie „Wojak Szwejk” do odwiedzania muzeów na trasie przejazdu pociągu, realizuje inicjatywę specjalną o nazwie „Pociąg do Kultury”.

Każdy podróżujący tym pociągiem zyskuje w czasie weekendów wakacyjnych możliwość bezpłatnego wstępu do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Muzeum Historycznego w Sanoku, Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, Muzeum Okręgowego w Rzeszowie oraz Muzeum Etnograficznego im. F. Kotuli w Rzeszowie na podstawie biletu kolejowego na ww. trasie. Oferta obowiązuje w miesiącach: lipiec – sierpień od roku 2020. Proponowana inicjatywa daje możliwość wartościowego spędzenia wolnego czasu poprzez obcowanie z kulturą. Sprzyja ona równocześnie rozwojowi transportu kolejowego oraz rozwojowi oferty kulturalnej. Uczestnikiem „Pociągu do kultury, może być każda osoba fizyczna, która zakupiła bilet na przejazd pociągiem „Wojak Szwejk” uruchamianym w miesiącach lipiec – sierpień na trasie Rzeszów Główny- Medzilaborce – Rzeszów Główny.