Wirtualne Gęśle 2019 -VOX ANGELI- Płyta „U Kotuli na zapiecku”

Zapraszamy do wzięcia udziału w głosowaniu WIRTU@LNE GĘŚLE na folkową płytę roku 2019. Wśród wielu płyt zgłoszonych do plebiscytu znajduje się również krążek podkarpackiego zespołu Vox Angeli pt. „U Kotuli na zapiecku” – kolędy z rzeszowskiego. Pochodzą one z naszego regionu i zostały zapisane przez legendarnego Franciszka Kotulę – patrona naszego Muzeum. Wykonawcy, jak piszą, zaczerpnęli z ogromnego bogactwa form i melodii, znajdującego się w archiwum Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie. „Zajrzeliśmy również do pracy naukowej wydanej przez placówkę w roku 1985 oraz do niepowtarzalnej publikacji, jaką jest niewątpliwie książka samego Franciszka Kotuli pt. „Hej, leluja” czyli o wygasających starodawnych pieśniach kolędniczych w Rzeszowskiem, wydana w 1970 r.”

To jedyna płyta w 100 procentach podkarpacka, jaka została zakwalifikowana do tegorocznego konkursu WIRTU@LNE GĘŚLE. Na okładce płyty widnieje tytułowy „Zapiecek” – obraz pędzla podkarpackiej artystki Elżbiety Stanisławczyk – EllisArt.
Możecie głosować na najlepszą płytę i najciekawszą okładkę aż do północy 30 kwietnia 2020 r.

Zachęcamy do głosowania!

Więcej szczegółów o płycie na stronie: