02.02.2020 Spotkanie „U Kotuli na zapiecku” – kolędy z rzeszowskiego -Tradycyjne Podkarpackie Kolędowanie z Zespołem Vox Angeli

2 lutego zapraszamy  na spotkanie z Zespołem Vox Angeli, który w ramach tegorocznych spotkań z cyklu „Tradycyjne Podkarpackie Kolędowanie” zaprezentuje kolędy, które zostały niegdyś zapisane przez F. Kotulę i obecnie znajdują się w naszych zbiorach muzealnych. Wybrany materiał został zarejestrowany i wydany na płycie pt. „U Kotuli na zapiecku”. Premiera płyty odbyła się w grudniu 2019.
Więcej szczegółów na stronach:
https://www.voxangeli.pl/wiesci/460-plyta-u-kotuli-na-zapiecku-koledy-z-rzeszowskiego
https://barbara.bator.com.pl/pl/dla-oka-i-ucha/49-u-kotuli-na-zapiecku-koledy-z-rzeszowskiego
https://www.facebook.com/watch/?v=739736369880919
W tym dniu odbędzie się również finisaż wystawy pt. „Szopka Betlejemska”, na której prezentowane są obiekty z naszych zbiorów oraz ze zbiorów Muzeum Towarzystwa Jezusowego Prowincji Polski Południowej w Starej Wsi k. Brzozowa.
2020 rok jest dla naszego Muzeum rokiem szczególnym. Przypada w nim 120. rocznica urodzin naszego patrona – Franciszka Kotuli i 30 rocznica od powrotu do pierwszej siedziby Muzeum – w kamienicy Rynek 6 i funkcjonowania naszego oddziału jako Muzeum Etnograficznego im. Franciszka Kotuli. Spotkanie rozpoczyna tegoroczne obchody obu wydarzeń. 
Czekamy na Was – 2 lutego o godz. 16:00, Rynek 6.
Zapraszamy!
Skip to content