„U Kotuli na zapiecku, czyli kolędujemy po rzeszowsku”

8 grudnia 2019 godz.13:00-17:00 

Warsztaty kolęd tradycyjnych z Podkarpacia ze zbiorów Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie. Program oparty jest na pracy badawczej Franciszka Kotuli. Zawiera odnalezione przez słynnego etnografa i wybrane przez zespół VOX Angeli perełki kolęd z Rzeszowszczyzny. Wiele z nich po raz pierwszy, po latach ujrzy światło dzienne. Warsztaty będą towarzyszyć jarmarkowi świątecznego rękodzieła ETNOINSPIRACJE. Zapraszamy serdecznie.
Przedświąteczne wprawki kolędowe 2019 – przygotowania do świąt czas zacząć!

Program – 8 grudnia 2019
Wejścia warsztatowe o godz. 13:00, 15:00 i 17:00.
Pomiędzy warsztatami zapraszamy na prezentację rekonstrukcji instrumentów historycznych z podkarpackich pracowni lutniczych Leszka Pelca i Lucjana Kościółka.

Vox Angeli – "W tym ogrodzie, w tym zielonym"

Kolęda dla panien ze zbiorów muzealnych odnaleziona przez Franciszka Kotulę w Gorliczynie na Podkarpaciu. Jest częścią nowego, premierowego "Niezbędnika Kolędnika" nr 12 pt. "U Kotuli na zapiecku".Wykonawcy: Barbara Bator, Maciej Bator, Lucjan Kościółek.Obraz :Elżbieta Stanisławczyk – EllisArt

Publiée par Tradycyjne Podkarpackie Kolędowanie sur Vendredi 6 décembre 2019

Kolęda dla panien ze zbiorów muzealnych odnaleziona przez Franciszka Kotulę w Gorliczynie na Podkarpaciu. Jest częścią nowego, premierowego „Niezbędnika Kolędnika” nr 12 pt. „U Kotuli na zapiecku”.
Wykonawcy: Barbara Bator, Maciej Bator, Lucjan Kościółek.
Obraz :Elżbieta Stanisławczyk – EllisArt

Skip to content