Polskie przysłowia ludowe

Wystawa czynna od 16. 12. 2016 do 28. 02. 2017 r.

Autorką grafik prezentowanych na wystawie jest Sylwia Zawiślak, która ukończyła studia magisterskie na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku grafika. Pracę dyplomową zrealizowała w pracowniach druku wypukłego prof. K. Skórczewskiego oraz w pracowni projektowej prof. W. Grzegorczyka. Laureatka pierwszej nagrody na IX Przeglądzie Ekslibrisu Linorytniczego i Drzeworytniczego im. Pawła Stellera w Katowicach. W swoich poszukiwaniach artystycznych skupia się na dawnych obyczajach i wierzeniach terenu, w którym zamieszkuje, stara się wyłowić na światło dziennie zapomniane lecz nie tak odległe zwyczaje i opowieści, nawiązując do ksylograficznej tradycji. Jej prace brały udział w wystawach w Japonii, Rumuni, Rosji, na Ukrainie, we Włoszech. Jest autorką książki „Demony i klechdy ludowe”.