Wernisaż wystawy „Fascynacje Franciszka Kotuli-Rzeszów”

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy, który odbędzie sie 21 października 2016 roku o godzinie 17:00.

Wystawa pt.  „Fascynacje Franciszka Kotuli-Rzeszów” stanowi ukłon w stronę pracy dokumentacyjnej patrona naszego Muzeum. Główną ideą wystawy jest przedstawienie archiwalnych fotografii prezentujących nasze miasto, pochodzących z okresu okupacji niemieckiej oraz lat 50-tych XX wieku.

Na ekspozycji zobaczyć będzie można zdjęcia miejsc, które już nie istnieją lub zostały całkowicie zmienione. Dzięki niezwykłej pasji  dokumentacyjnej, Kotuli na fotografiach udało się uwiecznić wiele procesji, manifestacji i dekoracji okolicznościowych.

Na wystawie archiwalne zdjęcia stolicy Podkarpacia zostały zestawione ze współczesnym krajobrazem miasta. Taka niekonwencjonalna forma prezentacji będzie niezwykle interesująca zarówno dla mieszkańców Rzeszowa, którzy z łatwością odnajdą na fotografiach miejsca doskonale im znane w nieco innej formie, jak i dla turystów.