Nowe wydawnictwa już w sprzedaży!

Z radością informujemy, że w naszym sklepiku pojawiły się nowe (długo oczekiwane) wydawnictwa wzorniki haftu opracowane przez Bartłomieja Jankiewicza.

Wzornik rzeszowski. Haft czerwono-niebieski.” jest to autorski projekt Bartłomieja Jankiewicza (opracowany w 2019 r.) na podstawie muzealnej kolekcji stroju ozdobionego haftem czerwono-niebieskim. Zawiera on historię tego haftu, opis technik hafciarskich wraz z planszami do kopiowania na płótno. Motywy znajdujące się we wzorniku pochodzą z eksponatów znajdujących się w zbiorach Muzeum, ze wzornika Stanisławy Synowieckiej wykonanego w latach 1909-1912, znajdującego się w Archiwum Rysunkowym Muzeum oraz współcześnie zaprojektowane wzory inspirowane rzeszowskim haftem czerwono-niebieskim.

„Wzornik rzeszowski. Haft biały” to kolejny tom wzornika (opracowany w 2021 r.) przez Bartłomieja Jankiewicza na podstawie eksponatów muzealnych i archiwaliów. Wzornik zawiera zdjęcia eksponatów ze zbiorów muzeum, wstęp wyjaśniający rodzaje ściegów a także karty z opracowanymi graficznymi motywami hafciarskimi służącymi do przeniesienia na tkaninę.

„Wzornik rzeszowski. Haft czerwono-niebieski. Teczka II”.  Jest to drugi tom wzornika (opracowany w 2021 r. ) przez Bartłomieja Jankiewicza na podstawie eksponatów muzealnych i archiwaliów. Znajduje się w nim wstęp przedstawiający historię hafciarstwa i wzornictwa ludowego naszego regionu, zdjęcia elementów stroju rzeszowskiego, karty z motywami zdobniczymi służącymi do przeniesienia na tkaninę.
Wzorniki dostępne są również w e-sklepiku:
Skip to content