OFERTA ZAJĘĆ WAKACYJNYCH 2022

Prezentujemy ofertę zajęć wakacyjnych 2022 dla grup zorganizowanych w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli w Rzeszowie:

ul. Rynek 12 Rzeszów

Rezerwacje zajęć: tel. (0-17) 862-02-17

Wakacyjne zajęcia tematyczne „Czas podróży”

W pierwszej części zajęć uczestnicy zwiedza wystawę „Maroko, szkice podróżne”, w drugiej każdy uczestnik wykona podręczny gadżet potrzebny w każdej podróży.

Kilka słów „Maroko, szkice podróżne” – wystawa rysunków i akwarel Alicji Nikiel:

Maroko przyciąga od pierwszego wejrzenia, olśniewa światłem, intensywnością koloru, rytmami form. Impuls dla artystki, by udokumentować własne wrażenia tego, kuszącego swą innością kraju był ogromny; choćby po to tylko, by oglądając po powrocie zapiski i szkicowniki wiedzieć na pewno, że podróż nie była snem; by urealnić go dla siebie w jedyny sposób, w jaki się potrafi – rysując i malując, jakby tylko wtedy można było odkryć tajemnicę jego piękna. Prace Alicji Nikiel są subiektywnym obrazem Maroka, brak tu pocztówkowych ujęć.

Większość prac to próba wejrzenia w niewielki fragment rzeczywistości, na którym artystka skupiła swoją uwagę; część prac pozostaje niedokończona, tak by ich kontynuacja dobiegała już w sferze życia marokańskiego świata. Pozostaje jedynie zanurzyć się w nurt tego życia….”

Oferta zajęć wakacyjnych w Muzeum Okręgowym i Muzeum Historii Miasta Rzeszowa dostępna jest poniższym linkiem:

OFERTA EDUKACYJNA – WAKACJE 2022