#100SekundWMuzeum

Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu prof. Piotr Gliński zainaugurował konkurs #100SekundWMuzeum.

Celem akcji jest zachęcenie młodych ludzi do zwiedzania muzeów, poznawania historii i kultury poprzez pokazanie, że dzisiejsze muzea to instytucje atrakcyjne, multimedialne i dzięki nowoczesnym technologiom w pełni przygotowane na to, by przyjąć młodego człowieka i wprowadzić go w fascynujący świat kultury.
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy odwiedzić z telefonem wybraną instytucję muzealną i w krótkim, około półtoraminutowym (umowne 100 sekund) wideo przedstawić swoje emocje i wrażenia z wizyty. Konkursowa praca nie musi dotyczyć jedynie muzealnych wnętrz, może również prezentować ogrody lub parki, które stanowią nieodłączną część niektórych muzeów.

Film należy przesłać na adres mailowy: 100SekundWMuzeum@kulturaisport.gov.pl oraz umieścić go na swoim koncie w mediach społecznościowych, dodając hashtag #100SekundWMuzeum. Akcja trwa do końca września br.

Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca jako nagrodę otrzymają możliwość indywidualnego zwiedzania muzeum wybranego spośród instytucji, które zadeklarują chęć organizacji takiego zwiedzania dla siebie i rodziny lub grupy przyjaciół (łącznie do 10 osób). Laureatom podziwiającym wystawy będzie towarzyszył w roli przewodnika kurator danej wystawy. Ponadto zwycięzca konkursu otrzyma kamerę sportową GOPRO HERO8 Black. Uczestnik, który zajmie drugie miejsce, oprócz indywidualnego zwiedzania otrzyma również gimbal marki DJI OSMO Mobile 4. Trzecie miejsce nagrodzimy gimbalem marki DJI OSMO Mobile 4. Zwieńczeniem akcji będzie zmontowany z najlepszych konkursowych propozycji film, przedstawiający polskie muzea widziane oczami młodych ludzi. Powstanie również internetowa chmura słów najtrafniej opisujących polskie muzea.

Zapraszamy do uczestnictwa w akcji #100SekundWMuzeum.