Zapraszamy na wakacyjne zajęcia warsztatowe „Pocztówka z wakacji”

Jeszcze do końca sierpnia zapraszamy zorganizowane grupy dzieci i młodzieży na muzealne zajęcia warsztatowe  „Pocztówka z wakacji”. Zajęcia odbywają się w Muzeum Etnograficznym, Rzeszów, Rynek 6. W pierwszej części zajęć na nowej wystawie stałej „Na co dzień i od święta” opowiemy czym była chamełka, rafa i zwarka, jak na pierwszy rzut oka rozpoznawano pannę od mężatki, dlaczego buty musiały skrzypieć i wiele innych ciekawostek. W drugiej części uczestnicy warsztatów wykonają „Pocztówkę z wakacji” techniką kolażu przy użyciu ikonografii ze zbiorów Muzeum oraz tkanin, koronek i dodatków pasmanteryjnych. W programie zajęć m.in. sesja zdjęciowa z wykorzystaniem zrekonstruowanych elementów stroju rzeszowskiego oraz wirtualne lustro z możliwością wysłania zdjęcia.

Zapraszamy!

Szczegóły oferty oraz zapisy pod numerem telefonu: (17) 8620217